5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

Blog Article

Your browser isn’t supported any longer. Update it to have the best YouTube encounter and our most up-to-date attributes. Find out more

Подложката пък трябва да се оформи във вид на разцеп. Калемът се поставя в подложката, като отново трябва да се фиксира с по-дебел от обикновения памучен конец.

Преди присаждането трябва да полеем лозата, за да осигурим влага в растението.

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

При планирането на лозовите насаждения на наклонени терени, за разлика от досега възприетата технология редовете да са напречно на наклона на терена, се изисква направлението на редовете да бъде по наклона.

). Съществува тенденция на замяна на плужната оран с разрохкване. Могат да се използват култиватори за слято култивиране с двустранни стреловидни лемежи или с плоскорезни лемежи. При това се избягва образуването на буци, деформирането на почвената повърхност, намалява се ширината на защитната зона, снижава се разхода на гориво, почвата са предпазва от ерозия.

Важно е! Инструментът за рязане трябва да бъде много добре заточен и много остър, така че клоните да бъдат изрязани качествено без всякакви деформации и зацепвания на дървесината.

При удължаване, издигане и повреда на рамо или кордон, се извършва скъсяване, снижаване и подмяна чрез подходящо развит и разположен летораст, вкл.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Разбрахме, че той досега лозя е научил мнозина съседи и колеги как да се справят с болестите и вредителите и кога с какво да третират лозите и асмите си.

За сортовете с високо стъбло се практикува къса резитба. За нискостъблените – средна, а за бързорастящите – дълга.

След прекипяването на гроздовата мъст настъпва вторият етап, наричан тиха ферментация. По време на действието му дрождите преработват захарите, а съдържанието на алкохол се увеличава. Плуващите частици образуват винена кал, след като се утаяват и по този начин течността се избистря.

Присаждате ли, трябва да използвате качествени подложки. Важно общо условие за тях е да бъдат устойчиви на болестта филоксера. Когато избирате подложка, трябва да имате предвид, че различните видове имат различни изисквания към почвата, околната среда, поливането и други фактори.

За работа в защитната зона по редовете на насаждението са подходящи роторни косачки с автоматично отклоняващо устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините при добро копиране на неравностите на терена.

Report this page